Kočky

Při správné péči o svého čtyřnohého miláčka bude kočka zdravá a v dobré kondici, nebude se nudit a ničit vám nábytek. Seznámíme vás s nejčastějšími onemocněními koček i jejich léčbou, potřebnými očkováními, péčí o srst, správnou výživou i krmivy vhodnými pro koťata, dospělé nebo kastrované kočky. Jak vybrat tu správnou kočku? Jak připravit domov na příchod kočky? Jak kočku vychovat? To jsou jen některé z otázek, na které naleznete v našem magazínu odpověď.

Váha kočky podle věku

Váha kočky podle věku. Kolik váží kocour, kočka, kotě

Při péči o kočku je důležitým aspektem udržování zdravé hmotnosti. Jaká je ideální váha koťátka a dospělé kočky?
Kočičí záchod

Jak naučit kočku na kočičí záchod nebo písek. Jak často chodí kočka na záchod?

Výběr toalety může mít vliv na to, jestli ji kočka vůbec bude používat. Podívali jsme se na to, jaké máte při výběru záchodu pro kočku možnosti.
Jak rozeznat kočku od kocoura

Jak rozpoznat kočku od kocoura: Pohlaví koťata – rozdíl mezi kočkou a kocourem

Rozpoznat pohlaví kočky může být na první pohled náročné, zejména pokud jde o koťata. Ty ještě nemají plně vyvinuté pohlavní orgány a stavba těla je velmi podobná.
Věk koček

Kolik let se dožívá kočka? Věk kočky ve srovnání s člověkem

Chování a projevy kočky se budou během života měnit a i díky nim je možné určit přibližný věk kočky, pokud ho neznáte. Víte, kolik let se kočka dožívá?
Kočka zvrací

Kočka zvrací vodu, krev, žluč, bílou pěnu. Co dělat, jak zastavit zvracení?

Zvracení u kočky není neobvyklým jevem a zažila ho většina majitelů. Důvodem může být obyčejné nestrávení chomáče srsti, ale také závažné onemocnění.
Odčervení kočky

Odčervení kočky – Tablety proti parazitům, pasta i přírodní antiparazitika

Červi a další střevní paraziti mohou koťatům i dospělým kočkám způsobovat celou řadu zdravotních problémů. Kdy a jak často kočku odčervovat?
Sterilizace (kastrace) kočky

Sterilizace kočky a kastrace kocoura. Kdy kastrovat, jaká je cena a péče po sterilizaci

Hlavním účelem kastrace je předejít nechtěným vrhům a tím i nekontrolovanému množení koček. Samotný zákrok s sebou přináší určité výhody, stejně jako nevýhody.
Línání kočky

Línání koček – jak zabránit vypadávání srsti u koček

Každá kočka přirozeně ztrácí chlupy a nezáleží na tom, zda je dlouhosrstá nebo krátkosrstá. Je ovšem důležité umět rozlišit, do jaké míry je ztráta srsti přirozená a kdy už jde o vážnější příčinu.
Kočka v bytě

Kočky v bytě – výhody, nevýhody, zkušenosti, péče

Péče o kočku chovanou v bytě se v mnohém neliší od chovu v domě, ale je několik aspektů, na které je třeba se zaměřit a věnovat jim zvýšenou pozornost.
Očkování kočky

Očkování koček proti vzteklině, chřipce i leukémii. Jaký je vakcinační plán, které očkování je povinné?

Vakcinace může mít výrazný vliv na délku života a zdraví vaší kočky, proto ji není třeba podceňovat. V jakém věku je třeba s očkováním začít?
Kočičí tráva

Kočičí tráva (šachor, tráva pro kočky) – pěstování Cyperus Zumuly

Konzumace rostlinných složek pomáhá kočkám při trávení obtížně stravitelného obsahu žaludku a přináší i další benefity. Jaké to jsou?
Jména pro kočky

Jaká jména pro kočky a kocoury? Nejkrásnější originální a nejčastější kočičí jména

Při výběru jména pro kočku je třeba spoléhat nejen na to, jak zní vám, ale vyplatí se držet i několika zásad, které vám mohou usnadnit trénink i představování jména dalším lidem.
Průjem u kočky

Průjem u kočky. Pomáhá černé uhlí i probiotika pro kočky

Příčin vzniku průjmu je několik – viry, parazity, rakovina nebo jen potravinová intolerance. Jak zastavit kočce průjem a jaká léčba se doporučuje?
Dvířka pro kočku

Automatické, magnetické nebo dvířka pro kočky s mikročipem. Jak naučit chodit kočku přes dvířka?

Kočičí dvířka se mohou stát doslova klíčem od vašeho domu pro kočku, který jí (a nakonec i vám) usnadní každodenní život. Jaké zvolit?
Vývoj kotěte

Vývoj kotěte: kdy koťata otevírají oči, kdy odstavit kotě, kdy je kočka dospělá?

Čím si koťata procházejí v jednotlivých stádiích vývoje, jaké potřeby mají, od jakého bodu se kotě považuje za dospělou kočku? Odpovědi se dozvíte v článku.
Nemocná kočka – příznaky

Nemocná kočka – příznaky: Hnisavé oči, chrapot, kočka kýchá, slintá nebo ji napíná

Rychlost, jakou dokáže i nevinná nemoc přerůst do život ohrožujícího stavu již během pár hodin, je u koček výrazná. Proto byste příznaky nemoci neměli podceňovat.
Nejčastější choroby koček

Nejčastější choroby koček (infekční, virové, neurologické, kožní): svrab, toxoplazmóza či chřipka?

Hlavním spouštěčem většiny kočičích onemocnění je stres. Tato zvířata jsou na něj extrémně náchylná. Které nemoci jsou nejčastější, jaké jsou jejich příznaky, diagnostika, léčba a prevence?
Kočičí blechy

Kočičí blechy a příznaky – jak zlikvidovat blechy u koček?

Zvládnout blechy může být dlouhým a únavným bojem, proto vám nabízíme tipy, jak se jich co nejúčinněji a nejrychleji zbavit a jak k prevenci proti nim.
Jak vyrobit domeček pro kočku

Jak vyrobit domeček pro kočku – kartonový, polystyrenový, proutěný nebo dřevěný na ven i dovnitř

Přinášíme vám několik tipů na výrobu venkovních i vnitřních, levných i těch dražších, jednoduchých, i trošku komplikovanějších domků pro kočky.
Jedovaté rostliny pro kočky

Jedovaté rostliny pro kočky – je aloe vera, calathea, dracéna, oleandr, modřenec a pilea jedovatá?

Kočky a květiny, rostliny, bylinky, to je příběh, který zná každý majitel těchto úžasných zvířat. Je proto důležité, abyste se vyhnuli pěstování jedovatých rostlin, které mohou vaší kočce ublížit.
Jak naučit kočku poslouchat

Jak naučit kočku poslouchat – výchova kočky, kočičí trénink. Co se může kočka naučit?

Kočky jsou inteligentní zvířata, která vás při správně zvoleném tréninku překvapí svou dovedností. Můžete trénovat základní poslušnost, odnaučit ji zlozvykům i naučit triky.
Jak vyrobit škrabadlo pro kočky

Jak vyrobit škrabadlo pro kočky levně – na zeď, po strop, rohové nebo strom

Vaší kočce musíte dopřát dostatek pohybu, aktivitu a to, co je pro ni přirozené. Jednou z věcí, která jí poskytne vše jmenované, je škrábadlo. Ukážeme vám, jak jej vyrobit levně, jednoduše a rychle.
Kožní choroby koček

Kožní choroby koček – nejčastěji jsou dermafytóza, prašina a kožní choroby způsobené alergiemi

V článku vám povíme o nejčastějších kočičích chorobách kůže, jejich příznacích, diagnostice a léčbě. Prozradíme vám, jak těmto problémům předcházet a která z onemocnění můžete od kočky dostat vy.
Bengálská kočka

Bengálská kočka – povaha, vzhled, péče, zdraví

Bengálská kočka je kromě svých leopardích vzorů charakteristická také svojí povahou. Je velmi aktivní a má vytříbené smysly, což z ní činí vynikajícího lovce.

Britská kočka

Britská krátkosrstá kočka – povaha, vzhled, péče, zdraví

Britská kočka není náročná na péči. Pokud má chuť na společnost, vyžádá si ji, ale typický kočičí mazlíček to není. Bez problémů se přizpůsobí životu v bytě i ve volném chovu v domě.

Devon Rex

Devon Rex – povaha, vzhled, péče, zdraví

Je to aktivní, hravá a energická kočka. Ráda skáče, běhá i šplhá. Devon rex je inteligentní kočičí rasa, která se dokáže naučit různým trikům a zvykne si i na kočičí postroj.

Kočka domácí

Kočka domácí – povaha, vzhled, péče, zdraví

Kočka domácí představuje ideální volbu pro lidi, kteří chtějí mít doma zvířecí společnost a zároveň nezávislého a zdatného lovce.

Mainská mývalí kočka

Mainská mývalí kočka – povaha, vzhled, péče, zdraví

Mainská mývalí kočka je velmi přátelská a aktivní. Přestože má ráda dostatek volnosti a pohybu, zvykne si i v bytě. Dožaduje se pozornosti a ráda si hraje.

Norská lesní kočka

Norská lesní kočka – povaha, vzhled, péče, zdraví

Velké norské lesní kočky jsou aktivní, samostatné, ale mají v oblibě také společnost blízkých lidí. Jsou přátelské a budou vycházet s dětmi. Problémem nejsou ani jiné kočky či domácí mazlíčci.

Perská kočka

Perská kočka – povaha, vzhled, péče, zdraví

Perská kočka je mírumilovná a přítulná. S majitelem bude lenošit na gauči celé hodiny. Lezení a skákání nepatří k jejím oblíbeným činnostem, na pohyb není náročná.

Ragdoll

Ragdoll – povaha, vzhled, péče, zdraví

Ragdoll se velmi úzce socializuje se svým majitelem a rodinou. Je to inteligentní plemeno kočky, jehož chování místy připomíná pejska.

Ruská modrá kočka

Ruská modrá kočka – povaha, vzhled, péče, zdraví

Je to elegantní a společenská kočka se svojskou povahou. Má ráda svůj klid, ticho a nemá v oblibě shon. Je inteligentní a učenlivá, dokáže se naučit poslouchat na jméno i venčit na vodítku.

Siamská kočka

Siamská kočka – povaha, vzhled, péče, zdraví

Je to typická bytová kočka, která miluje teplo. Siamská kočka je velmi aktivní, hravá a energická. Majitele bude všude pronásledovat. Dokáže být tvrdohlavá, ale je učenlivá a chápavá.

Sibiřská kočka

Sibiřská kočka – povaha, vzhled, péče, zdraví

Kočka sibiřská je aktivní, zvědavá a hravá. Je vstřícná i vůči ostatním domácím mazlíčkům. Přestože se dokáže zabavit, samotu nemá příliš ráda.

Sphynx

Sphynx – povaha, vzhled, péče, zdraví

Středně velká kočka s typickými velkýma ušima se hodí k rodinám s dětmi. Samota není její kamarád. Je to zvědavé zvířátko, které rádo komunikuje.