Jaký je největší trest pro psa?

Jaký je největší trest pro psa?

Publikované: 10.01.2024
Aktualizované: 10.01.2024

Pes je tvor, který potřebuje nejen pravidelný režim, ale také dostatek času na zábavu – díky tomu nebude v době, kdy bude doma sám, vymýšlet a bude v psychické pohodě. Pravidelný režim je zárukou, že pes bude klidný. Pokud se i přes správnou výchovu, socializaci a režimu stane, že pes něco vyvede, neměli byste ho trestat fyzicky.

Existuje mnoho důvodů, proč může být trest potřebný, nejen když pes udělá něco špatného, ale i při výchově. Nežádoucí chování by samozřejmě mělo být potrestáno, avšak při trestání platí jistá pravidla a měli byste rozlišovat, zda chcete trestat štěně nebo dospělého psa. Štěně si může např. trest špatně vysvětlit, začít si jej spojovat s vaší osobu a může začít mít z vás strach.

Důležité je psa netrestat s odstupem času, protože on vnímá čas jinak. Nejvhodnější je ho proto potrestat v okamžiku, kdy něco špatného vykonal. Trest by si měl spojit s daným problémem, jen tak ho naučíte, aby to víc nedělal. Při trestání se musíte chovat klidně a trestat přiměřeně k nadělané škodě.

Největším trestem pro psa je, když nemůže být s vámi a cítí se ignorován. Pokud je zvyklý na kontakt s vámi a na mazlení, bude pro něj nepříjemné, když se začnete chovat odtažitě a nebudete si ho všímat. Dejte si pozor, abyste takto u psa nevyvolali separační úzkost. Pokud je jeho fyzická a emocionální fixace na člověka velmi silná, stres se může objevit velmi rychle.


Ďalšie články z kategórie Psí poradna

Vaše hodnocení:
(90.4%)